17 školních sportovních klubů se 1355 členy

Moji borci, pojdťe se vyfotit!

1. 10. 2019

"Moji borci, pojďte se vyfotit", svolával po utkání učitel svůj fotbalový tým.

I tato věta byla slyšet během soutěže Sportovní liga středních škol ve velkém fotbalu, kterou pořádala KR AŠSK ČR kraje Praha 16. - 27. září 2019.

O postup do krajského kola Prahy bojovalo v 8 okresních kolech 48 družstev. Všechna utkání se odehrála v areálu ČAFC Praha 10 na nové umělé trávě.

Soutěž probíhala svižně a bez problémů. O tom svědčí také slova paní učitelky, která na turnaj vůbec poprvé doprovázela své studenty a ptala se, kdy si mohou přijít znovu zahrát. Soutěž se jim moc líbila.

Jeden z rozhodčích po skončení celého turnaje pochvalně pronesl, že to byla krásná fotbalová dopoledne. V průběhu fotbalového maratonu vůbec byly slyšet zajímavé a veselé "hlášky". Při jednom z utkání se hráči začali strkat a jeden je uklidňoval slovy:"Nechte toho, nebo vás políbím".  Zaznělo i "proberme se, soupeři jsou dobří, ale my jsme lepší!" či "běžíš jako modelka!"

Turnaj podpořil Magistrát hl. m. Prahy, díky kterému si každý tým odnesl pěkný míč.